КИШЕЧНИК: ТВІЙ ДРУГИЙ МОЗОК

ОРГАНІЗМ ЛЮДИНИ – ЦЕ ДОСКОНАЛО ЗЛАГОДЖЕНИЙ МЕХАНІЗМ. КОЖНА КЛІТИНКА, КОЖНА ЧАСТИНКА НАШОГО ТІЛА ВИКОНУЄ СВОЮ РОЛЬ. У ТОЙ ЖЕ ЧАС РІЗНОМАНІТНІ ОРГАНИ ОБ’ЄДНУЮТЬСЯ ДЛЯ СПІЛЬНОЇ РОБОТИ. ВІСЬ «КИШЕЧНИК-МОЗОК» – ЦЕ НЕВИДИМИЙ, АЛЕ ДУЖЕ ВАЖЛИВИЙ ЗВ’ЗОК, ЯКИЙ ВПЛИВАЄ НА НАШЕ САМОПОЧУТТЯ, ЯК ВНУТРІШНЄ, ТАК І ЗОВНІШНЄ.

Взаємний вплив мозку та кишечника нещодавно став одним із головних предметів наукових досліджень. Зв'язок між цими двома органами відомий як вісь «кишечник-мозок». Ось чому кишечник часто називають другим мозком.

Шлунково-кишковий тракт має власну нервову систему, відому як ентеральна нервова система (ЕНС). Ця система містить нейрони, що зв’язуються між собою у той самий спосіб, що й нервова система мозку. Це непросто уявити, але твоя ЕНС пов’язана із 300 мільярдами бактерій у кишечнику, оскільки саме мікрофлора кишечника підтримує зв’язок між нейронами. Дослідження на мишах показали, що у стерильних мишей набагато менша активність між клітинами ЕНС, що передають імпульси, аніж у мишей зі здоровим балансом бактерій.

Зв’язок між кишечником та мозком також залежить від блукаючого нерва. Цей нерв проходить від кишечника до мозку через спинний мозок. Науковці впевнені, що сигнали можуть курсувати як від мозку до кишечника, так і навпаки. Тепер «метелики у животі» та «чуття нутром» отримали логічне пояснення. Так само, як і негативний вплив стресу та тривоги на нашу систему травлення. Це все докази того, що вісь «кишечник-мозок» справді існує.

Більше того, вплив кишечника на мозок задокументовано. Більш ніж 70% людей, що відчувають дискомфорт травлення, повідомляють, що вони почуваються емоційно пригніченими, а 90% пацієнтів з синдромом подразненого кишечника страждають від негативних впливів на психіку. Доведено, що люди, які страждають від депресії, тривоги, синдрому подразненого кишечника тощо, мають відмінну мікрофлору кишечника від людей, у яких не було подібних проблем. 

Тісний зв’язок між мозком та кишечником забов’язує нас дбати про мікрофлору – як для здорового травлення, так і для гарного емоційного стану. Ідеальна взаємодія розуму та тіла допоможе досягти злагодженості – внутрішньої і зовнішньої. 
 

Чи відчуваєш ти ту саму вісь «кишечник-мозок»? Ділися корисною статтею у соцмережах та пиши відповідь у шері. 

Екатерина Щурова
Опубліковано
Чувствую, при чем довольно сильно
Хочеш залишити коментар?
Увійди або Зареєструйся

Дякуємо! Ваше звернення надіслано, ми надамо Вам відповідь протягом 48 годин

An error occurred!