ОЛЬГА РАЙХ

Fashion-дизайнерка з Вінниці, переможниця конкурсу з моделювання одягу «Створено жінками» від «Активіа».

Конкурс молодих дизайнерів відбувся на початку 2019 року в рамках соціального проекту «Створено жінками» у партнерстві «Активіа» та Франко-української торгово-промислової палати.

Для конкурсу Ольга створила вишукані парео, пляжну сумку, літню сукню з елементами фірмового стилю бренда «Активіа», надихнувшись… дизайном упаковки продукту!

Спочатку серед 70 претендентів було обрано п'ятірку кращих, а вже у фіналі конкурсу, що відбувся в Києві 5 березня, журі у складі Марі Брюан, координатора Франко-української торгово-промислової палати, Соні Забуги, головного редактора ELLE Україна, Тетяни Шевроле, генерального директора L'Occitane в Україні, Світлани Шукаєвої, маркетинг-менеджера категорії Modern «Данон» в Україні, та Наталі Алькер, голови журі та генерального директора «Данон» в Україні, обрали ОЛЬГУ РАЙХ переможницею. Церемонію вручення головного призу 100 000 гривень від «Активіа» провели за участі міністра фінансів України Світлани Маркарової, посла Франції в Україні Ізабель Дюмон та телеведучої Маші Єфросініної.

Назва колекції: «Зелена стріла»

ОЛЬГА РАЙХ:

"Головна концепція – симетрична асиметрія. За основу я взяла кольори та стилістику «Активіа», зокрема мотиви трикутника на упаковці, які символізують стрілу. До прикладу, пляжну сумочку подано у формі, що нагадує стрілу, завдяки гострим кутам піраміди. Золотаві нитки в'язаних гачком деталей додають, на мою думку, романтизму та фольклорності. Текстиль – легкий шифон, що найкраще підходить до літньої колекції".

Що для вас означає слово «дизайнер»?

Ольга Райх: Це митець, який створює красу і може поєднати естетику з ергономікою.

Перша річ, яку ви пошили.

Ольга Райх: У дитинстві не було змоги купувати багато різних іграшок. Тому ми з мамою використовували це як можливість зробити щось своє і шили одяг для ляльок. А першою якраз для себе пошила спідницю. У мене була шкільна форма, та хотілося чогось іншого. Мама купила тканину і допомогла покроїти, а я вже згодом зшила.

У вашому гардеробі є речі, які ви пошили власноруч?

Ольга Райх: Таких речей чимало. Бо я доволі частенько не можу знайти те, що вже уявила і змоделювала в своїй голові. Тоді я переглядаю журнали і копіюю звідти викройки та перероблюю їх на сучасний лад.

Що вас надихнуло до участі в конкурсі та створення цієї колекції?

Ольга Райх: Я була не впевнена у свої можливостях. Друг надіслав посилання на конкурс і я збагнула, що годі сумніватися в собі, бо так я нічого не досягну. Перемога дала мені цю впевненість. Тепер маю сповна сил та бажання прямувати до своєї мети!